Polityka komentarzy

Pod tekstami pojawiającymi się na blogu możesz dodawać swoje komentarze. Mile widziane są wypowiedzi, które rozwijają dany temat i wnoszą dodatkową wartość.

Jednak bez kilku prostych zasad, komentowanie mogło by czasami przerodzić się w zniechęcają kłótnię. Stworzyłem ten blog, jako miejsce do merytorycznej dyskusji dla ludzi przyzwoitych, szanujących innych i przestrzegających zasad kultury osobistej.

Czytelnicy tego bloga to osoby ambitne, dążące do realizacji swoich planów i celów. Dlatego dbam aby każdy czytelnik czuł się tutaj dobrze, tak jak w gronie przyjaciół.

A więc oto moja polityka komentarzy. Publikując na moim blogu, akceptujesz poniższe zasady:

 1. Możesz komentować bez rejestracji.
  Możesz zalogować się przez Facebooka, Twittera, Disqus, OpenID - albo bez rejestracji. Wybór należy do Ciebie.
 2. Możesz mieć inny punkt widzenia ode mnie.
  Jestem otwarty na merytoryczną rozmowę. Natomiast mam prośbę abyś wyrażał swoje zdanie w sposób kulturalny i z poszanowaniem wszystkich uczestników dyskusji. Uważam, że mamy w przestrzeni publicznej i tak za dużo krzyków i hejtu aby tolerować takie zachowania tutaj.
 3. Rezerwuję sobie prawo do usunięcia Twoich komentarzy.
  To mój blog i nie mam obowiązku publikowania Twoich komentarzy. Prawo do wolności słowa daje Ci możliwość wyrażania swojej opinii na Twoim własnym blogu a nie na moim.

  W szczególności usunięte zostaną komentarze które w mojej opinii będą:
  a) złośliwe
  b) niezwiązane z tematem
  c) ofensywne, raniące innych, nieprawdziwe, wprowadzające w błąd, wulgarne, zawierające groźby lub oszczerstwa, oraz inne które uznam za po prostu niestosowne.
  d) stanowiące SPAM. Umieszczone w celu promowania określonych produktów lub usług. Możesz natomiast umieścić w komentarzu link do swojej strony internetowej lub wpisu na swoim blogu.
 4. Zachowujesz prawo własności do Twoich komentarzy.
 5. Wyrażasz zgodę na publikację Twoich komentarzy.
  Ta zgoda dotyczy możliwości publikowania ich na całym świecie, jest nieodwołalna i nieodpłatna. Zgoda dotyczy możliwości publikowania Twoich komentarzy w całości lub w fragmentach. Wyrażasz zgodę na przechowywanie, wykorzystywanie, używanie, wyświetlanie, publikowanie, reprodukcję i dystrybucję twoich komentarzy w dowolnym formacie włączając w to blog, książki, video, audio oraz prezentacje.

W skrócie, moja polityka komentarzy ma za zadanie tworzyć przestrzeń do interesujących konwersacji w atmosferze szacunku dla innych ludzi.

Wierzę w to, że ta proste zasady pozwolą na to aby ten blog był miejscem, które często odwiedzasz i w którym chętnie komentujesz.